Zamestnanie v rakusku

Pod pojmom zamestnanie v Rakusku si uchádzač o zamestnanie nemusí predstaviť len brigádu ale aj trvale pracovne zamestnanie. Ako som už spomínal skutočné sa dá nájsť práca aj na trvalý pracovný pomer, pretože sú poväčšine hotely, ktoré si svojich zamestnancov držia, no stáva sa pomerne pravidelne že zamestnanec odíde, ochorie, poprípade stratí záujem naďalej pracovať na danej pozícii a rozhodne sa odisť.

A práve tento okamih nám dáva šancu nájsť zamestnanie v rakusku, nie brigádu a dlhodobo pôsobiť na jednom pracovnom mieste. Je to výhodné hneď z niekoľkých pohľadov, ako sú napríklad nemusíš cestovať domov a naspäť, nemusíš sa prihlásiť a odhlásiť z úradu prace, chodiť po úradoch, ale pôsobíš na jednom mieste navštevuje ta rodina, kamaráti, dovolíš si kúpiť, poväčšine ti zamestnávateľ platí aj ubytovanie, alebo do značnej miery na neho prispieva.

Samozrejme na niektorých miestach si musíš vydobit svoje postavenie, mne konkrétne sa stalo že ak som odišiel z prace tak na moje miesto prijali dvoch zamestnancov ktorí mali oveľa lacnejšie ubytovanie ako ja o 150 eur lacnejšie, čo znamenalo že som mohol ušetriť a mat o 150 eur viac čo samozrejme nie je na zahodenie.

Pre porovnanie ak sa zamestnáš na Slovensku dostaneš koľko povedz koľko 500 eur čistých? Ak sa zamestnáš v Rakúsku dostaneš minimálne dvojnásobok, v prepočte ak v Rakúsku odpracuješ pol roka dostaneš až trikrat viac peňazí ako na Slovensku. Prečo trikrat viac ?

No pretože v Rakúsku dostaneš trinásty a štrnásty plat ako samozrejmosť. Ale ako som už spomínal jedine vtom prípade ak si si hľadal zamestnanie v Rakusku a zamestnal si sa presne takto a nie ako brigádnik na sezónu.