Prečo je dôležitá Nemčina ?

Denno denne sa stretávame s klientmi, ktorý sa na nás obracajú s požiadavkou na prácu bez znalosti nemeckého jazyka.
Keďže sme v úzkom kontakte so zamestnávateľmi, veľmi dobre vieme aké sú ich požiadavky a čo má daný klient, pre konkrétnu profesiu v hotelierstve – umývač riadu, chyžná, barman, čašník, údržbár, kuchár, spĺňať.
Každý zamestnávateľ má bohatý výber z pomedzi uchádzačov na konkrétnu profesiu – oficiálne štatistiky hovoria o 200 a viac uchádzačoch.
Vyberajú si z pomedzi ľudí z krajín bývalej východnej EU – Poľsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Srbsko, Macedónsko…
Na trhu práce je dostatok ľudí, ktorý rozprávajú PLYNULE po nemecky, bohužiaľ náš sebecký názor, že berú len nás do práce a len my a naša znalosť je „bohvie čo“ je scestná.
Nájsť zamestnávateľa so základmi nemčiny je veľmi nákladné, preto žiadna firma nehľadá prácu zadarmo.
V nemecky hovoriacom kolektíve sa komunikuje stále po nemecky, nikto nebude nikomu prekladať, pretože na to čas pri práci jednoducho nie je.
Jednotlivé úlohy v hotelierstve od kuchyne, po ubytovanie musia byť splnené včas a precízne nemecky tip-top.
Žiadny „flákači“ dotovaný nebudú a zamestnávateľ, už počas skúšobnej doby, ktorú obsahuje každá pracovná zmluva, pomer ukončí s okamžitou platnosťou – nikto sa s nikým nehraje, veď aj prečo, na 1 miesto sa hlási 200 ľudí.
Majmä prosím na pamäti, práca vonku nikdy nebude taká istá ako na Slovensku, efektivita práce je mnohonásobne vyššia, to čo je tolerované na Slovensku, je neprípustné v zahraničí.
Vonku sa za zarobené peniaze slangovo povedané „maká“.

Praca v rakusku za 1 tyždeň