Praca v rakusku a mladi ludia

Práca v Rakúsku je pre väčšinu mladých ľudí nielen lákavá ale aj finančné veľmi zaujímavá. Platy v Rakúsku presahujú niekoľko násobné úroveň priemerného platu na Slovensku. A práve preto je pre väčšinu Slovákov po otvorení hraníc pracovať v Rakúsku nielen finančné zaujímavé ale je to aj cesta ako dosiahnuť finančnú nezávislosť, zabezpečiť rodinu a dopriať si každoročnú dovolenku.

Najväčšou výhodou Rakúska je to že je susediaca krajina, a preto cestovať do Rakúska za pracou ma niekoľko výhod:

ak ste chorí prídete na Slovensko

ak sa vám niečo stane opäť môžete prísť domov

ak stratíte zamestnanie opäť mate únikovú cestu

vie po váš kedykoľvek prísť váš známy

Azda najväčšou výhodou je 13 a 14 plat pokiaľ ste zamestnaný na trvalý pracovný pomer. No väčšina ľudí pracujúcich ako Abwäscher, Koch, Hilfskoch, Zimmermädchen, Kellner takúto možnosť nemá, pretože pre rakúskeho podnikateľa je oveľa výhodnejšie zamestnať Slovákov ako brigádnikov pracujúcich v zahraničí.

Ja osobne som našiel behom 10 dni 12 pracovných ponúk, pracú som si našiel sám bez pomoci za par užitočných veci. Preto si myslím že Rakúsko je najvhodnejšou krajinou pre pracu. Je to nádherná krajina kde spoznáte kopec Milých ale aj protivných ľudí. V živote to stále tak chodí že sú ľudia takí aj takí, ale jedine čo môžem poradiť je vyrovnať sa stým.

Preto ak sa ma niekto opýta hľadám pracú v Rakúsku neviem mu poradiť nič Ine len spoľahnúť sám a vlastnú hlavu napľuť do rúk a isť si za svojim cieľom. Je úplné jedno čí si študent, nezamestnaný, či sin a úrade prace a hľadáš pracú, praca v at splna všetky kritéria pre pohodlný život naplnený všetkými túžbami ktoré môže len jeden človek mat.

Ak som spomínal nemecké slovíčka Abwäscher, Koch, Hilfskoch, Zimmermädchen, Kellner mal som namysli umyvac riadu, kuchar, pomocny kuchar, upratovacka alebo domovnik a samozrejme najžiadanejšie zamestnanie pre Slovákov je casnik casnicka.

Minimálny plat v Rakúsku sa hýbe od 1000 eur smerom hore, ja osobne som zarobil 1200 eur čistého mesačné + ubytovanie a stravu som mal zadarmo zabezpečenú. Samozrejme takéto podmienky na Slovensku nedosiahne ani vyštudovaný inžinier.

pri praca v rakusku kedysi platilo že mohlo byt zamestnaných len 8 percent ľudí z celkovej pracovnej sily, ale po otvorení hraníc tieto obmedzenia boli zrušené. Každý novy zamestnanec je povinný hradiť si odvody do rakúskej zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, preto pracovať na čierno sa vonkoncom neodporúča.

Kedykoľvek ta môže na ulici zastaviť polícia a žiadať kópiu tvojej rakúskej výplatnej pásky pre kontrolu či skutočné tu pracuješ poprípade meldezetel čo je papier o prihlásení pobytu v Rakúsku. Zatiaľ najpopulárnejšie je cestovať do Rakúska ako opatrovateľ poprípade opatrovateľka, no pevne verím že za hranicami nájde uplatnenie čo raz viac mladých ľudí brigádnikov, nezamestnaných.

Ukážem ti ako nájsť pracu, ako nenaletieť podvodným agentúram a podvodom vo všeobecnosti, pretože väčšina nás ťažko pracujúcich ľudí takýmto podvodníkom naletí. Ak si kladieš otázku praca v rakusku a ako na to ?

Odpoveď je jednoduchá pozri si toto video a uč sa. V konečnom dôsledku nájdeš vynikajúce zamestnanie ktoré uvedie tvoj život do iných rozmerov. Práca v Rakúsku je pre každého bez výnimky, netreba sa báť a pracovať.