Povolanie v rakusku

Ako som už spomínal povolanie v rakusku je rôznorodé, nikto nikomu neprikazuje aby sa zamestnal len na zle pracovne miesta, ak máš kvalifikáciu určite sa zamestnaj na profesijne činnosti a nie ako spodina ktorá prichádza do Rakúska len za pracou.

Lepšie zamestnanie od ticho už v predoslich postoch vymenovaných veci je zamestnať sa ako opatrovateľka v Rakúsku na 24 hodinovú starostlivosť. Tato práca ma viacero výhod:

Pracuješ 2 týždne a 2 týždne si doma

Zarobiť si vieš za 2 týždne 800 eur a viac

Pol roka nepracuješ a pol roka pracuješ

Prídavky na deti si dáš do Rakúska a sú 8 krát vyššie ako na Slovensku

Samozrejme ma to aj nevýhody:

Na cestách riskuješ pretože za povolanie v rakusku sa stavajú pravidelne dopravne nehody. Pol roka nie si so svojou rodinou no ak máš staršie deti nie je to až také bolestivé. Musíš znášať každodenné trápenie a preháňanie od retardovaných pacientov postihnutých alzheimerom, ležiacich pacientov, parkinsonovich pacientov atd.

Máš aj ďalšiu možnosť a tou je povolanie niekde vo fabrike, kde opäť podotýkam neočakávaj neskutočné dobre zamestnanie a už nie dobre zaobchádzanie a správanie sa zo strany zamestnávateľa. Vo väčšine prípadov sa pracuje na nadčasy, zamestnávateľ síce ma na papieri že musíš pracovať 8 hodín a padla, ale vo väčšine prípadov tomu tak skutočne nie je a pracuje sa 10 aj 12 hodín denne. Ubytovanie a stravu nemáš hradenú a takto to čo zarobíš aj minieš priamo v rakúsku.

Niečo si dokážeš odložiť ale v porovnaní s pracou v hoteloch, gasthofoch sa to porovnať nedá, pretože tam ti zamestnávateľ hradí ubytovanie a stravu a to čo si zarobíš poprípade odpracuješ navyše je tvoje, čiže máš čistý zisk neporovnateľne väčší ako práca vo fabrike.

Ako hovorí slovenské príslovie dva krát meraj a raz rez, a presne to platí aj pre povolanie v rakusku, dva krát mysli a raz sa rozhodni ísť pracovať aby si nebanoval zle rozhodnutie.